כפות הרגליים דורשות התייחסות…..
כמה מאיתנו באמת מקדישים זמן לכפות הרגליים ומעניקים להן זמן איכות ופינוק איכותי.
כפות הרגליים שאנו כה זקוקים להן לכל פעילות קטנה כגדולה, שנושאות אותנו בכל משקל שלנו… ולכל מקום אפשרי ללא קשר לתנאי השטח.
כפות הרגליים מכילות קצוות רבות של קצות עצבים וזו אחת הסיבות שעיסוי כפות רגליים גורם לגוף כולו תחושה מרגיעה, מהנה וקלילה, תחושה של הפחתת כבדות ומתחים מכפות הרגליים.
כאשר אנו זקוקים מאוד למשהו כולנו נשנה סדרי עדיפויות על מנת להשיגו ואילו כפות הרגליים שהן איבר כה נחוץ לרוב נמצא אותן בתחתית סולם העדיפויות.. ישנם מאיתנו שיתביישו בהן, בצורת האצבעות, בגודלן, במראן ואפילו בריחן… ורובנו נמשיך ונתנהג כתמול שלשום למרות האמור.
החורף מחייב את כולנו להיות מכוסים, נעולים היטב בנעליים גבוהות, מגפיים, מגפונים וכו', כך שהבושה מוסתרת היטב. אך בקיץ בארצנו הקטנטונת אנו רק מחכים לרגע שבו נוכל לחלוץ נעליים ולהרגיש מעט קרירות בכפות הרגליים, כמנוחה לגוף כולו. אך אז לרוב מבט קצרצר בכפות הרגליים מחליש את האומץ ….
השמש הקיצית בארצנו נפלאה ונהדרת לולי הייתה רוב הזמן 38-40 מעלות חום. אם ניתן היה כל הזמן לשהות במזג אוויר זה ליד בריכה/ ים מוצלים עם כוס לימונדה קרה היה פשוט חלום. אך לכולנו או לרובנו מחויבויות נוספות.
לצערנו השמש עם כל מעלותיה גם גורמת לנו בייחוד לכפות הרגליים יובש. אנו עוד מוסיפים חטא על פשע ונועלים נעלי כפכף ,נעלי אצבע, נעלי קרוקס, נעלי גומי, נעלי עץ וכדומה, כמיטב האופנה ובשם הנוחות.
החשיפה לחום ולעיתים לנעליים לא הולמות גורמות לנו נזקים לאורך זמן עד סדקים ופיצוצים באזור העקב, עור יבש וקשה שגדל לו בצורות שונות בכל מני נקודות בכפות רגליים, יבלות הגדלות כתוצאה מנעליים לוחצות ולא נוחות אך לרוב יפות. לעיתים אף נגלה פיטריות שצצות ועולות לפני השטח, חלקן מגרדות, חלקן כואבות וחלקן ללא כל התראה מוקדמת.
אני מקווה שבשלב זה לכל הקוראים כבר צץ והרים את ראשו קול המצפון והייסורים המלווים אותו…
לא בכדי.. על מנת שכולנו נחשוב וננסה ליישם ביום יום שלנו מספר פינוקים לכף הרגל ולנפש כדי לשמור על כפות רגליים בריאות ויפות כאחד.

להלן מספר המלצות פשוטות וברות ביצוע:
• הליכה נעימה ורגועה על דשא, חול וחוף הים כהתנתקות.. מקשיי היום יום והתחברות לשקט פנימי
• השריית כפות הרגליים בקערה/ גיגית עם מים חמימים עם 3-4 טיפות שמן אתרי לבנדר
• לרגליים עייפות ניתן להוסיף 2 טיפות שמן אתרי מנטה/נענע ו-2 טיפות שמן אתרי ברגמוט
• לרגליים נפוחות ניתן להוסיף 2 טיפות אתרי ג'וניפר או טגטס או לימון
• לחיזוק ושיפור עור כפות הרגליים וסירקולציה טובה ניתן להוסיף 2 טיפות שמן אתרי גרניום
ופשוט שבו והתענגו על המגע הנעים, על הריח ובכלל על 15 דקות של מנוחה.

למשקיעים שבינינו… פילינג לכפות רגליים יעשה פלאים:
1 כפית של מלח גס
1 כפית שמן זית/ שומשום/ שקדים
3 טיפות של שמן אתרי לבנדר
3 טיפות של שמן אתרי עשב לימון
שפשפו היטב את הרגליים תוך עיסוי נעים תוך הקפדה על העקבים וצידי כפות הרגליים ושטפו היטב.

לתחזוקה שוטפת ומניעת עור קשה ויבש:
ערבבו את השמנים האתריים הבאים עם ג'ל אלוורה טבעי/ חמאת שיאה/ חמאת קוקוס/ קרם בסיס טבעי או שמן זית/ שקדים/ חוחובה:
שמן אתרי עשב לימון
שמן אתרי לבנדר
שמן אתרי סלביה (מרווה)
שמן אתרי לימון
שמן אתרי גרניום
שתי טיפות מכל שמן אתרי על 2 כפות שמן /ג'ל/קרם.
הקפידו על ציפורניים נקיות וגזורות היטב. אם ישנו צורך לכו לבעלי מקצוע בנושא, חשוב בעת העיסוי לעסות היטב את הציפורניים עם השמנים הנ"ל לתחזוקה שוטפת לשמירה על ציפורניים חזקות ובריאות.
במקרי פטרת חשוב לאבחן ולטפל ולא להזניח מחשש להדבקת כל הציפורניים ולעיתים הדבקת הקרובים לכם.
אני ממליצה בחום במסגרת העובדה שכל אחד מאיתנו לוקח על עצמו לטפח את כפות רגליו, ליישם את הכתוב ובנוסף לאפשר לעצמו פינוק אמיתי – טיפול רפלקסולוגי עם שמנים לבריאות הגוף והנפש כאחד.