החוקים הקוסמיים
 
ארבע אמיתות
 1. הכל הוא אחד
 2. כולנו מחוברים אל האחד, כל הזמן
 3. לכל יש סיבה, כוונה ומטרה.
 4. אנו יוצרים דרך מחשבותינו, רגשותינו ופעולותינו, והאהבה היא הכוח המאזן המייצר צמיחה והתפתחות.
 
שמונת חוקי הקוסמוס
 1. חוק המחשבה – הכל הינו מחשבה
 2. חוק הויברציה – הכל נע כל הזמן
 3.  חוק הקוטביות – הכל מכיל את היפוכו, בו זמנית.
 4. חוק הקארמה – לכל סיבה ותוצאה
 5. חוק הריתמוס – הכל נע בהרמוניה עם הכל.
 6. חוק "כפי שלמעלה כך למטה" הכל משתקף בכל
 7. חוק ההתאמה – הכל תלוי בכל
 8. עקרון סדר הספירלות – הכל נע בסדר וברציפות
 
ארבע האמיתות: עולמנו בנוי על אחדות המשפיעה ומושפעת כל הזמן, כך שלמעשה הפירוד שאנו רואים כחלק טבעי מחיינו איננו קיים האם אני מופרד מבן זוגי/ מהפוליטיקה/ מיערות הגשם וכו' .
לעיתים ההפרדה תהיה שטחית או עמוקה בהתאם לתפיסת האדם את חיבורו אבל ההשפעה תופיע בצורה כזו או אחרת מודעת או לא מודעת/ פיזית או נפשית וכו'
עיקר השפעתנו היא השפעה אנרגטית, אין צירוף מיקרים, דבר שזור בדבר ככל שזה יראה ביזארי
"בדיוק חשבתי על זה/ אה אתמול פגשתי אותו/ מעניין שזה קרה גם לך …" וכו' הן מקצת דוגמאות.
חשוב להבין שכל פעולה, אמונה, מחשבה נקלטת על ידי תהודה אנרגטית בכל בני המין האנושי ויוצרת גלים של תגובות של אינטראקציה ואנו נחווה זאת בצורות שונות, בעצם ניתן לקרוא לזה מודעות קוסמית קולקטיבית שבעזרתה יוצרים מסה קריטית שיכולה ליצור שינוי בעולם.
ברמה הפרטנית כל אחד ואחד מושפע אנרגטית מהאנרגיות שסביבו אין אנו יכולים להתנתק מהן למעט אם אנו נשנה את התייחסותינו אליהן ונשתמש בהן בחכמה .
עלינו להכיר בכוחה של מחשבה, פעולה, רגש כי הם יוצרים מציאות, ההתמקדות שלנו בהם המחשבתית או הרגשית מעניקה אנרגיה לאותו רעיון אשר יגרום לצמיחתו או לחילופין יעניק כוח לגורמים מעכבים מתוך מערך האמונות שלנו – אשר יגורתי בא לי.
אנרגיית האהבה היא בעלת כוח אדיר אשר יכולה להניע תהליכים ושינויים במצבים השונים .
לכל דבר יש סיבה כוונה ומטרה זו היא תמצית הביטחון ויכולת ההתבוננות בחיים, כאשר מבינים שאין מקריות אנו לומדים להתבונן, להסתכל, לבחון את הדברים שקורים לנו, הסיבה להם תמיד טמונה בתוכנו. מקורה יכול להיות באמונות, בדפוסי חשיבה, דפוסי הרגש שיצרנו בחיינו ולעיתים מגלגולים קודמים, אך כאשר נשהה תגובות ונתבונן פנימה בתשומת לב והחוצה אל המראות שמשתקפים לנו מהאדם, מהמצב איתו אנו מתמודדים אנו עשויים לגלות סיבות עמוקות או שונות ממה ששיערנו לעצמנו. זוהי ההבנה הבסיסית ליצירת שינוי בתפיסה ובחיינו.
  
חוק המחשבה –
האדם הוא האחראי והמשפיע על המציאות שלו. מודעות מאפשרת לאדם ליצור באופן מודע..
מדיטציה היא כלי לאילוף ואימון המחשבה, הרגעת הרגש וריפוי הגוף ושינוי העולם.
כוח המחשבה הוא כוח אדיר ואחד החזקים בשימושו של כל הילר.
מחשבות חיוביות יוצרות שינויים בדפוסי חשיבה. "סוף מעשה במחשבה תחילה"
 
חוק התנודה –
שום דבר אינו עומד במקום היקום נמצא בתנועה מתמדת ע"י המילה המדוברת העוטפת את המחשבה, ע"י מוסיקה, ע"י טמפרטורה, סלעים, חרקים צמחים וכו'. כל אחד באמצעות המבנה המולקולרי שלו והתדר האנרגטי שלו יוצרים תנועה, יש לשים לב כיצד האדם מתייחס לעצמו בכבוד ובהערכה או שמא בזלזול, בחוסר אהבה ובהאשמה….?
אמצעים : יוגה, מדיטציה, תזונה , נשימה מודעת, הפעלת הגוף וכדומה.
ככל שהכוונה יותר ממוקדת ככל שהדעת יותר רגועה ושלווה וגלי המוח איטיים יותר כך האדם מגיע לתדרים רוחניים יותר.
 
חוק הקוטביות –
דואליות בעולם , ויברציה יוצרת קוטביות – תנועה מנוגדת. הכל בעולם מבוסס על החיובי והשלילי, זכרי נקבי הופכיות, ניגודיות יין ויאנג וכו' דרך הקוטביות אנו למדים על הרמוניה כיצד לשלב בין הדברים כיצד להגיע אליהם כיצד לראות תמונה שלמה כוללת.
דוגמאות: צחוק – בכי , בטחון וחוסר בטחון, חולי בריאות.   כאן עיקר המסר הוא העבודה על התמרת הקוטב השלילי לחיובי .
 
חוק הקארמה –
מה שאנו מייצרים אנו מקבלים פעולה ותוצאה, סיבה ותוצאה אלה יחד מגלמים את הצדק הקוסמי. וכולנו אחראים להן ברמות משתנות, כאשר מעשה מסוים גורם לחוסר איזון אנרגטי ביקום יהיה על האדם לאזנו בגלגול זה או אחר וזהו השיעור, כאשר הוא נלמד, התיקון תוקן וניתן להמשיך הלאה ללא אותו משא קארמתי, כאשר השיעור לא נלמד הוא יחזור בוריאציות שונות שוב ושוב כדי לאפשר לאדם הזדמנות ללמוד ולאזן את אשר יצא מאיזון.
אנו מסוגלים לשנות את הקארמה שלנו בהווה וכך לגרום לשינוי עתידי ועד לגלגול הבא שלנו.
אמצעים : חסד, תפילה, צדקה, כוח המחשבה לאיזון דרך אהבה, אמפתיה, חמלה, אכפתיות וכו' משמע אנו אחראים לתוצאות מעשינו כיבוד הסכמים, קיום מחויבויות, אי השארת קצוות בלתי סגורים על בסיס כעס, מרירות, עצב, כלפי אחרים וכלפי עצמנו, יושר פנימי.
אין אנו מתערבים ברצונו החופשי ובבחירתו החופשית של אדם כלשהו! זה יגרום לקארמה שלילית.
 
חוק הקצב –
החיים הינם תהליך קצבי, מלא בחזרות במעגלים חוזרים ונשנים.
אנו יכולים לראות זאת בגופנו במקצב ובהרמוניה של פעילות כל התאים ועד מקצבים טבעיים של יום לילה, מחזור הירח ליקויי חמה ועוד.
באחדות הבריאה קיימים שני כוחות בסיסיים התרחבות והתכווצות דחייה ומשיכה בוזמנית היוצרים מקצב, תנועתיות וזרימה ואלה הם אספקטים השונים של המציאות.
ישנו מקצב טבעי לכל אדם וכאשר הוא מאבד אותו הוא יחוש כל מיני תופעות בלתי חיוביות, כאשר זה קורה, עלינו לקחת פסק זמן להתבוננות, מנוחה ורגיעה, לא להיאבק להתחבר שוב לעצמנו בכל דרך שנבחר טיולים, בילויים עם חברים, מדיטציות וכו'.
 
 חוק ה"כפי שלמעלה כך למטה" –
אותן מערכות ועקרונות שולטים במקרוקוסמוס ובמיקרוקוסמוס, היקום נמצא בתוכנו כפי שאנו חלק ממנו.
חיינו ועולמנו הם השתקפויות פנימיים שלנו כאשר ישנה הבנה לעניין זה ניתן לראות כיצד שינוי עולמנו הפנימי יוכל לשנות את עולמנו החיצוני. כך בכל בעיה שמתעוררת בחיינו .
 
חוק ההשפעה ההדדית – 
הכל מקושר ומשתתף בתמונה הכוללת – משמעו פיתוח יכולת הראייה הכוללת השלמה – וזוהי בעצם הבחירה לראות את הדברים בדרך הוליסטית.
כאשר אנו קשובים לנשמתנו אין באפשרותנו לפגוע ביצור חי, שכן אנו מבינים כי אנו פוגעים בכך בעולם כולו ובעצמנו.
כאן מתמקדים במודעות לתוצאות מעשינו, לכלל צרכינו להישגיות לשאיפות ולרוחניות שלנו.
 
העיקרון המארגן של הספירלות
ספירלה מסמלת אינסוף כל הקיים נע בתבניות ספירליות זה ניכר ממחזורים ההרמוניים והנשנים של הבריאה, התפשטות וצמיחה שקיעה צמצום והרס.
מהאטום ועד חייו של כל אדם נוכל להבחין בספירלה ברטט, בתדר האנרגטי בו הוא נע וכל אדם צריך להתאים עצמו לשם, להבחין במתרחש לחוש את השינויים וההתפתחות לכיוונים שונים.
 
 
—————–
מקורות ביבליוגרפיים:
ג'אן טינצר – שבעת חוקי היקום
ג'ון אסרף – להשיג את הכל

מרחב וזמן בתורת היחסות הפרטית – מריוס כהן