הילינג הינה שיטת ריפוי וחיזוק הגוף בעזרת אנרגיה רוחנית  הפועלת על הרגשות המודעים של הנשמה , כאשר הרגשות מתעוררים באופן יעיל ונכון  הרוח נעשית  נמרצת וחיונית במידה מספקת כדי להשפיע ולרפא מלמעלה את הגוף אליו היא קשורה  . בקבלה זה נקרא הכוח המדמה .  
• נפש = גוף
• רוח= כוח מדמה
• נשמה= רמה על שכלית/מודע
• חיה= חכמה אלוקית
• יחידה= יחידאות הנשמה בגוף חולה.
• נשמה= נס על טבעי

הילינג עושה שימוש ברפואה ובאנרגיה נפשית שבעצם עוסקת בתיקון ההילה / הגופים האנרגטיים. 
המטפל יוצר שדה אנרגיה מרוכז ומקרין אנרגיה זו בצורת גלי אור , גלי אנרגיה או גלי צבע אל הילת המטופל. 
הילינג – הוא שימוש במגוון אמצעים מרכזי אנרגיה, נשימות, גבישים ואבני חן, צבע, צמחי מרפא, מטוטלת , מדיטציה, הדמיה, יוגה ועוד.
הילה = שם מקובל למצבור של אנרגיה המקיף וכולל את גוף האדם. להילה צבעים וצורות שונות  ולפי צבעיה והמבנה שלה ההילר יודע לאבחן פגמים/מחלות/בעיות בגוף האדם.
ההילה בנויה שכבות שכבות  ובסמיכות שונה , היא משתנה כל הזמן ומושפעת מפעולותיו, מחשבותיו ותחושותיו של האדם.

התודעה האוניברסלית, האנרגיה האלוהית, הקוסמית מכונה גם ה"צי'" או אנרגיית החיים, היא בעצם רמת נשמה ככתוב " ויפח באפיו נשמת חיים ויהי האדם לנפש חיה"..כי הדם הוא הנפש = הכוח המוציא לפועל ברמה הפיסית.
הנשמה  מחברת אותנו אל היצירה הראשונית ,מכאן היותה מפתח בין הרבדים האנרגטיים (=הנשמה)לבין הנפש בגוף האדם.
 היפוקרטס קרא לה "פונוס" ,פרצלזוס קרא לה מוניה, אלכימאים בימי הביניים קראו לה נוזל החיוניות, הכוח החיוני, כוח החיים ועוד.
אנרגיית החיים זורמת דרך הצ'אקרות ,(צאקרה = היא מילה בסנסקריט משמעותה גלגל .), בכל צ'אקרה ישנה היכולת הקבלה וההתמרה של אותה אנרגיה לאנרגית מחשבה/ רגש/ פעולה וכדומה.
כמובן שיכולת זו תלויה במצבן של הצ'אקרות. כאשר אחת מהן חסומה או פתוחה יתר על המידה נוצר חוסר איזון המתבטא בכל תחומי החיים.
הצ'אקרות מתפקדות כמשדרים הן משדרות את הזרמים המגיעים מהאנרגיה הגבוהה הפועלת על פני הגופים/רבדים האנרגטיים אל הגוף הפיסי,תוך כדי הדהוד, תוך המרתו של התדר בכל רובד כדי שגופנו הפיסי יוכל להשתמש בו .
כל צ'אקרה משמשת כתחנת ממסר ותשדורת פנימה והחוצה לאזור מסוים של תדר או מודעות ,הן מקושרות אל צבעים מסוימים, צלילים , יסודות, סמלים ותכונות .אלה משפיעים בתהודה על האיברים המקושרים אליהן.
הצ'אקרות מפוזרות ע"פ הגוף. ישנן 7 במספר והן המרכזיות הפזורות לאורכו: (יש המונים 11 צאקרות)
צ'אקרת בסיס- שורש, מין, מקלעת שמש, לב, גרון, עין שלישית וכתר.
גוף האדם וגם היקום בנויים מרבדים שונים , רובד רוחני, אמוציונלי ושכלי, ההבדל בין גוף האדם לגופו של הקוסמוס הנו רק באורך הגלים והתדרים שלהם , לפיכך מצוי הכוח האלוהי לא רק מחוצה לנו אלא גם בתוכנו.
מכוון שביכולתם  של בני האדם להשתמש במתנת הדמיון הם יכולים לכוונן עצמם באופן שכלי, אינטואיטיבי או רגשי אל גופי האנרגיה השונים ולרבדים השונים של המודעות ולשנותם.

סביב לגופנו קיימים כחמישה גופים אנרגטיים או רמות תודעה ( יש המונים יותר..) הזרימה המגנטית והחשמלית של גופי התודעה היא המתווה של האאורה של האדם, האאורה האנושית היא שדה אנרגיה המכיל את כל המידע שלנו העבר, ההווה , העתיד, גופי המודעות מקושרים לאאורה , לשדה האלקטרו מגנטי ע"י הצ'אקרות- המציאות עצמה הן הגשמית והן הרוחנית בנויה מרבדים רבים ,האדם כמיקרו קוסמוס בנוי אף הוא מרבדים שונים.

רבדים מעבר לגוף הפיסי שלנו הם:
1. הגוף האתרי – הילת הגוף הנושאת את ערוצי המרידיאנים הנושאים בתוכם את כוח החיים – הצי הקשורים למע' העצבים מעבירים וטוענים אנרגיות לגוף, בגוף זה מתחילות המחלות להתהוות בדרכן לגוף הפיזי.
2. הגוף הרגשי – שכבה זו מחוברת לרגשותינו מושפעת ומשפיעה על מצבי חוסר איזון רגשי.
3. גוף מחשבתי- רובד מנטאלי המושפע ממחשבותינו ומכיל את דפוסי החשיבה שלנו ואת אמונותינו המנטאליות.
4. הגוף האינטואיטיבי – דרך רובד זה אנו מתחברים אל מסרים קוסמיים ודרכה אנו רואים מה שמעבר להיגיון האנושי הלינארי, מקבלים  מסרים , תובנות וידיעות אינטואיטיביות = תחושות בטן
5. הילה קארמתית – סיבתית – רובד זה מכיל את כל המידע הנוגע לייעודנו, לסיבת הימצאותנו בעולם , בגוף הפיסי המסוים הזה במקום ובזמן הנתונים. הוא מכיל את העבר , ההווה והעתיד.

• שלושה סוגי ריפוי
ריפוי ע"י מגע פיזי – קשר קרוב בין המטפל למטופל  כל מרפא משתמש בשיטה אחרת 
ריפוי מרחוק – ממרחקים  להאצת תהליכים בגוף
ריפוי נסי  ע"י – התכוונות עמוקה המלווה בתפילה או התקשרות עם כוחות עזר.

• השימוש בצבעים
ישנן מס' גישות  הקושרות צבעים לתכונות מסוימות , לאיכויות ויכולות  שונות .

• נשימה 
תהליך הנשימה הוא החשוב ביות בחיי האדם , תהליך זה קושר אותו מבחינה גופנית ונפשית גם יחד בקשר מתמיד ורציף להוויה הקוסמית.

תהליך הנשימה – המודעת היא הפותחת את האדם לאנרגיה ולהילינג.